Wrocławski Zespół Salonowy "Orfeusz"

Żywa sztuka, własne aranżacje, doświadczenie oraz wysoki kunszt wirtuozerii muzyków Wrocławskiego Zespołu Salonowego "Orfeusz" sprawiają, że zespół ma własny styl i niepowtarzalne brzmienie co wyróżnia go z grona tysięcy zespołów muzycznych.

skrzypce

Orkiestra Salonowa "Orfeusz" oparta jest i wywodzi się z tradycji kapel wiedeńskich przedmieść i początków epoki Straussów. Do 2007 roku grał w w niezmienionym pięcioosobowym składzie, tak jak w początkach swojej działalności grywali Johann Strauss (ojciec) wraz z Josefem Lannerem. Obecnie z zespołem współpracuje wielu znakomitych muzyków.

Wszyscy członkowie zespołu są absolwentami Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Muzycy dali niezliczoną ilość koncertów i uświetnili wiele imprez, za każdym razem odnosząc sukcesy i uznanie publiczności. Występowali także w Niemczech i Holandii.

Wrocławski Zespół Salonowy "Orfeusz" to jakby dwa w jednym - w profesjonalnym wydaniu.

Wirtuozeria i wybitne umiejętności gry na kilku instrumentach, oraz doskonałe wyczucie różnych stylów muzycznych sprawiły, że zespół łączy elementy klasyki z elementami muzyki rozrywkowej dostosowując się do współczesnych zapotrzebowań słuchacza. Niewielu muzyków na świecie posiada umiejętności łączenia klasyki z muzyką rozrywkową. Każdy koncert oraz impreza muzyczna zespołu są niepowtarzalne, ponieważ zespół demonstruje żywą sztukę - nie stosując playbacków ani podkładów elektronicznych, nagminnie obecnie stosowanych w muzyce.

Repertuar Orfeusza stanowią starannie dobrane - by tworzyć atmosferę dobrej zabawy - utwory z pogranicza muzyki klasycznej i rozrywkowej. W swoim repertuarze zespół posiada około 180 opracowań utworów muzyki klasycznej i około 200 opracowań utworów muzyki rozrywkowej i tanecznej.

PL EN DE